Milyen az ideális hozzátartozó?
- 2016-04-01 00:32:32 Támogasd az oldalt: https://www.patreon.com/bipolarisvilag
Minden orvos retteg az olyan betegtől, akinek a hozzátartozója túlzott figyelemmel követi a gyógyítás folyamatát, állandóan kérdéseket tesz fel, és általában az őrületbe kergeti a kezelőorvost.
A felelősség ugyanis az orvosé, nem a betegé, és nem is annak családjáé. Hiszen az orvosnak kell gondoskodnia arról, hogy a beteg a lehető legjobb ellátásban részesüljön.
Ez az elmélet. A valóság azonban az, hogy nagy általánosságban véve az orvos nem törődik annyit, jobban mondva nem tud annyit törődni a beteggel, mint a hozzátartozók. Az orvosnak ugyanabban az időben számos másik beteget is felelősen el kell látnia, míg a családnak van ideje csakis azzal az egy beteggel törődni.
Számtalanszor előfordul, hogy a beteget - a hozzátartozóját - jól ismerő rokon segítségére van az orvosnak. Mivel több időt tud rászánni, a beteg állapotának minden olyan változásáról be tud számolni, amelyet az orvos, érthető okokból nem vesz, nem vehet észre.
Az is igaz azonban, hogy a túlzottan gondoskodó hozzátartozó sokszor épp az ellenkező hatást éri el, ugyanis annyira irritáló tud lenni, hogy emiatt az orvos a végén magát a beteget is kerüli, és csak akkor néz rá, ha az feltétlenül szükséges.
A leghatékonyabbak a kezelés és a beteg felépülése szempontjából azok a hozzátartozók, akik őszintén értékelik az igen gyakran túlterhelt egészségügyi dolgozók erőfeszítéseit, és akik azt keresik, hogyan tudnának a legjobban együttműködni rokonuk érdekében.
Ugyanakkor - mint aggódó hozzátartozó - épp a rokon lehet az, aki jobban ismeri mindenki másnál a beteget, és ha valami olyasmit vesz észre, ami úgy tűnik, beavatkozást igényel, szól az orvosnak. Lehet, hogy ilyenkor az orvos nem köszöni meg ezt a figyelmet, de talán nem lenne baj, ha megtenné.
Tetszik a hír? Osszd meg ismerőseiddel!
Tetszik az oldal?
Feltöltő: Korcz Attila
Feltölés időpontja: 2016.04.01. 1 óra 32 perc
Forrás: Informed
Kép forrás:
1. kép: pixabay.com